| Pietricel a întrebat:

Salut bai! Pentru placa asta video: http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/ e bun procesorul asta: http://www.pcgarage.ro/......30ghz-box/ Prin bun m-am referit daca face bottleneck.

5 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Bottleneck il face procesorul nu cu mult cei drept dar in jur de 20% face.

Poti lua ori un procesor din acest doua variante:
Intel Skylake, Pentium Dual-Core G4520 3.60GHz

Intel Skylake, Core i3 6098P 3. 60GHz box

Daca ei Acel Pentium Bottleneck nu o sa mai fie intre cele doua poate sa fie 1-5% cel mult (Putin nici nu conteaza) iar daca ei I3 va fi Bottleneck de la
placa video deja.

PS:Bottleneck inseamna Procesor slab cu Placa video Buna sau invers.
Gandeste-te ca eau i7 6700k cu o placa video mai proasta chiar mai slaba decat placa video integrata din procesor (Placa video un GT 9500).

| Pietricel explică:

G4520 atunci

| HaLkPiGodZZiLaMD a răspuns:

Nu am inteles ce ai vrut sa spui prin bottleneck.

| Pietricel explică (pentru HaLkPiGodZZiLaMD):

Cauta pe net ce inseamna bottleneck.

| HaLkPiGodZZiLaMD a răspuns (pentru Pietricel):

Am cautat si nu am gasit nici o legatura cu intrebarea ta.De aceea credeam ca o sa imi lamuresti tu.