| VladdDdDd a întrebat:

Salut baieti! Am un HP Pavilion DV5-1161en si doresc sa-mi pun Mac OS X pe el. Stiu ca sunt multi baieti priceputi pe aici, si v-as ruga daca ma puteti ajuta. Eu in prezent am incercat prin VMware, e cat de cat ok, dar credeti-ma cand are chef sa se incarce AppStore-ul cand nu, iar in proportie de 90% nu prea are big grin.

Asa ca daca imi ziceti Hackintosh, cautati in prealabil daca este si compatibil cu laptopul meu, pentru ca eu am cautat, dar din pacate raspunsul a fost negativ, si cum se instaleaza acesta etc. dar cine stie poate gasiti alte metode. Nu postati la misto, doar sa va dau funda, pentru ca nu o sa fac asta. Ma bazez pe TPU-isti. Multumesc.

Aici sunt si specificatiile tehnice ale laptopului meu:

Display

Diagonala 15.4 inch
Rezolutie 1280 x 800 pixeli
Format WXGA
Tehnologie Brightview

Procesor

Producator Intel
Familie Core 2 Duo
Model P8400
Frecventa 2,26 GHz
FSB 1, 07 GHz
Cache L2 3072 KB
Tehnologie 45 nm

Memorie

Capacitate 4 GB
Tip memorie DDR2
Frecventa 800 MHz
Numar sloturi 2
Slot 1 2048 MB
Slot 2 2048 MB

Stocare

Capacitate 320 GB
Viteza 5400 rpm
Interfata SATA

Placa Video

Producator chipset nVidia
Seria GeForce
Model 9600M GT
Memorie dedicata 512 MB
Suport DirectX 10 Da

Unitate Optica

Tip DVD-RW

Sunet

Altele 3D Sound Blaster Pro
Difuzoare Altec Lansing

Conectivitate

LAN 10/100/1000 Mbps
Wireless 802.11 b/g
Bluetooth Da

Porturi

USB 2.0 4
RJ-45 1
Firewire 1
HDMI 1
VGA 1
Microfon 1
Iesire audio 1
USB/eSATA combo 1

Baterie

Tip Li-ion
Numar celule 6
Dimensiuni Fizice

1 răspuns:
| هوراس a răspuns:

Nu poți să îți pui din păcate, pentru că MAC OS este un sistem de operare pentru computerele Apple :/ îmi pare rău să îți zic asta, poate mă înșel, mai caută oricum, eu m-aș mulțumi cu windows, e mult mai bunwinking