| YoChriss a întrebat:

Cam cata galagie este normal sa faca un pc? Eu am ventilatoare la placa video, procesor si sursa, si mi se pare ca face cam mult zgomot.

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Depinde de configuratie, de calitatea ventilatoarelor, de numarul de ventilatoare, de carcasa ca daca e una proasta transmite vibratiile etc. Nu exista o norma anume.

| Jipa95 a răspuns:

Componentele cand sunt in functiune produc vibratii, sunete. Aici intervine si calitatea pieselor. Niste componente de calitate cum ar fi carcasa antifonata, o sursa buna cu racire pasiva, etc.

| MunteanuIoan a răspuns:

Al meu nu se aude. La placa video am un radiator, in spate am un ventilator, unul in fata si unul la procesor si in momentul asta nu se aude deloc. Daca face cam mult zgomot probabil sunt prafuite ventilatoarele si trebuie curatate happy

| emonelbhaa99 a răspuns:

Nu trebuie sa fac multa galagie. daca face multa galagie inseamna ca are ceva stricat la el mai bine te duci sa il verifice happy

| Vioreanu_Mihai_1998 a răspuns:

Si al meu faceea la fel. S-ar putea sa ai mizerie prinsa prin ventilatoare. Eu asa am avut si acum nu se mai aude. Incearca