| J0ker1999 a întrebat:

Salut, cam de ce anume a-si avea nevoie pentru a construi un site filme, inteleg ca pentru asta imi trebuie servere de stocare etc dar cam de cati bani ar fi nevoie incluzand si construirea lui plus mentinerea si cam ce sanse ar fi sa aiba succes(financiar vorbind prin adsense) sau alte firme de reclame etc

1 răspuns:
| cristimihailov a răspuns:

Iti trebuie un loc in care sa hostezi cateva pagini si eventual o baza de date. Se poate face cel mai ieftin in php pe linux si mysql ca baza de date.
Banii si restul, stai linistit ca te cauta ei.
In general nu tii filmele pe site din ratiuni de drepturi de autor. Adica daca esti prins, ti-o furi de o sa te doara in spate ani multi.
Mai pui un disclaimer ca nu esti responsabil de documentele care sunt pe acolo.
Poate ar fi mai bine sa iei un template de pe net direct si sa nu te chinui prea tare.