| GeorgeGabriel a întrebat:

Cand cumperi un laptop sau calculator ce trebuie sa cunosti la el?

3 răspunsuri:
| YunaFFX a răspuns:

Procesorul (daca vrei pentru jocuri iti recomand AMD, dar daca ai nevoie pentru filme, editat texte, etc. de preferat Intel). Memoria RAM e foarte importanta (un 2-3 GB de RAM e foarte ok, mai ales pentru Windows 7). Placile video GeForce nVidia sunt foarte bune, dar poti sa alegi o placa integrata daca nu esti amator de jocuri. Cam asta in general. Ca DVD RW recomand cele de la ASUS (sunt mai bune decat cele de la LG sau Sony), hard de la Seagate, monitor de la Samsung, iar ca laptop Dell. Poti lua de la eMAG, sunt cele mai bune preturi. Aici este site-ul si poti cauta ce te intereseaza http://www.emag.ro/ Sper sa-ti fie de folos.

| RфZaημtzα a răspuns:

Trebuie cat decat sa stii sa folosesti mouse-ul,tastatura, sa citesti si sa fi si putin cu cap ca sa iti dai seama de anumite chestii.Te vei invata, nu-i mare greutate.

| m4n1ak a răspuns:

Marca, Ram(memoria), HardDrive, Motherboard(placa de baza), placa video si procesorul. Daca vrei un pc pentru jocuri cauta ceva 2GB+(memorie/rami), placa video nVidia serile 9. Daca vrei mai multe info, trimite mesaj.