| stefan17 a întrebat:

Salut, cand doresc sa fac restore sistem la PC din calculator imi scrie "the disk Local Disk (Chappy has error" si este optiunea check disk error, se restarteaza si se face controlul acesta si imi scrie An inspecified error occured (766f6x756d652e63 3f1) si ceva legat de ultimile update-uri si scrie ca solutia ar fi sitem restore. Cand incerc iarasi sa fac restor iarasi imi apare eroarea aceasta (the disk Local Disk (Chappy has error) paradox. Am incercat sa fac restore din boot si mi-a dat alta eroare care nu o pot gasi nicaieri (
The instruction at 0x7417ABD4 referenced memory at 0x7417ABD4. The required data was mot placed into memory because of an I/O error status of 0xc0000001 ). Cum sa rezolv problema aceasta

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salveaza toate documentele si nu mai incerca sitem restore. Calculatorul tau e virusat sau are urme grave de virusi.Trebuie sa reinstalezi corect windows-ul si nu vei mai avea probleme.

1 răspuns:
| horia2012 a răspuns:

Intra in safe Mode si procedeaza ca aici la "answer:
http://answers.microsoft.com/......d2cdb79865