| Mr95AndreyY a întrebat:

am nevoie de ajutor, am Windows 7 Ultimate, pe 32 biti, acesta porneste foarte greu, undeva la o ora jumatate, chiar si mai mult, iar dupa fereastra "Welcome", imi apare cursorul iar ecranul ramane negru, aparandu-mi aceasta eroare,
-Titlu- "WerFault.exe - Application Error "
Continutul erorii find urmatorul "The instruction at 0x7724AB8C referenced memory at 0x728A13D0. The required data was not placed into memory because of an I/O error status of 0x0000185. Click on OK to teminate the program"

DAU FUNDA PENTRU ORICE RASPUNS UTIL IN ACEASTA SITUATIE (MENTIONEZ CA WINDOWS-UL FUNCTIONEAZA IN SAFE MODE)! big grin

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Linkul primit cristimihailov nu te va ajuta cu nimic. Eroarea provine de la un driver neinstalat corect sau de la un virus.
Sfatul meu:
Sterge tot HDD-ul prin formatarea sau stergerea tuturor partitiilor si refacerea lor.
Instaleaza Windowsul pe curat si apoi numai driverul pentru placa de retea (LAN).
Dupa aceea fa urmatoarele:
intra pe http://www.ma-config.com/en
Apasa Start the detection. O sa-ti apara mai jos Agent installation. Apesi pe el si iti apare Automatic Installation.
Apesi pe el si se va instala un programel. Dupa trebuie sa apesi iarasi Start the detection. In My Drivers vei gasi toate driverele tale. Cele cu galben trebuie instalate obligatoriu, cele cu verde sunt update-uri si nu este obligatoriu sa le instalezi. Doar daca vrei. Apropo! Sa ai instalat in prealabil Adobe Flash Player.
Daca iti da iarasi acea eroare inseamna ca ai o piesa defecta cel mai probabil placa video.

| Mr95AndreyY explică (pentru Salontanul):

Cred ca ai dreptate ''Salontanul'' recent i-am facut un update placii video NVidia

| Mr95AndreyY explică (pentru Salontanul):

Placa video nu are cum sa fie defecta, nu am avut niciodata probleme cu ea, in cel mai rau caz hardisk-ul SATA de 640 GB sa fie problema daca ar fi sa luam in considerare o problema de hardware, de altfel imi aparea mai mereu ( dupa cca 2 ani de folosire a laptop-ului, un mesaj cum ca ceva e defect la hardisk si ca trebuie sa fac copii de siguranta, am schimbat ceva setari in windows, eroarea suparatoare nu a mai aparut pana acum, dintr-o data s-a blocat laptop-ul si este in starea in care v-am si prezentat-o.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si pentru ca vad ca ti-a mai scris unul care se "pricepe", minimul recomandat de memorie pentru Windows 32 bit este 1 Go (gigaoctet) RAM. Uite: http://windows.microsoft.com/ro-ro/windows7/products/system-requirements
Astea sunt scrise de Microsoft si nu cred ca sunt atata de tampiti sa scrie aiureli.

| Ganzzo a răspuns:

Idem @cristimihailov. Dacă nu merge așa ia în considerare reinstalarea Windows-ului.De asemenea, câtă memorie RAM ai? Windows 7 nu este recomandat pentru PC-urile cu mai puțin de 3Gb.

| Mr95AndreyY explică (pentru Ganzzo):

Am resurse mai mult decat suficiente pentru windows7, Am 4 GB RAM, Procesor i3 - 2, 2 MGz

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ganzzo):

Eu am 2gb de RAm si merge perfect, cine te-a mintit cu 3? laughing