| traceurpkvictor a întrebat:

Cand sa imi pun Windows 7 m-am grabit si la o partitie in loc sa ii dau format i-am dat delete. Mai am inca o partitie importanta si nu as vrea sa pierd ce am in ea. Cum as putea sa o recreez cu Partition Magic 8 partitia stearsa? As vrea mai multe detalii despre cum sa fac. multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| moldovianu a răspuns:

Dai clik dreapta pe "Computer" sau "My Computer" depinde cum ai tu, apoi clik pe "manage" apoi se deschide o fereastra si in stanga ai sa gasesti asa:
"Storage" si in sub el ca o subfunctie
"Disk Management" iar acolo are sa iti afiseze toate partitiile care le ai, inclusiv cea stearsa.Iar cu Partition Magic 8 ar trebui sa o vezi si pe aia stearsa ceva in genul "nealocated" de culoare gri parca, si dai clik dreapta pe ea, format. ntfs ...si cam asta e. Sper sa te descurci, bft.