| angeloecelmaitaredinparcare a întrebat:

Salut care din placile astea video e mai buna si mai performanta? http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/ sau http://www.pcgarage.ro/......-bit-hdmi/

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Ce sursa ai? Ce rezolutie la monitor? La asta nu ai raspuns. GTX 750 Ti, o sa aiba suport cu drivere timp mai indelungat si cum ziceam, diferenta de performanta e mica, dar cea de consum/caldura generata e mare.

10 răspunsuri:
| AndreiAndreiP a răspuns:

Placa video GIGABYTE GeForce GTX 660 OC WindForce 2X 2GB DDR5 192-bit

E mult mai buna asta ca cealalta tongue

| KodrutZ a răspuns (pentru angeloecelmaitaredinparcare):

Mama mama numa' specialisti pe-aici. La ce rezolutie vei juca si ce procesor/sursa ai? Un 750 Ti e ceva mai lent decit 660-ul, de multe ori insesizabil cu ochiul liber, insa consuma de vreo 2 ori si ceva mai putin curent, deci implicit nu are nevoie de sursa puternica. Cea mai rapida 750 Ti e dual Storm X-ul de la Palit.

| KodrutZ a răspuns (pentru KodrutZ):

P.S. Am 750 Ti, nu vorbesc din auzite. Bine, nu am luat-o dupa ureche, am luat-o dupa o analiza profunda a problemei. Eu am EVGA-ul SC. Asta e cam a doua-a treia dupa Palit-ul ala, marele avantaj fiind ca ii poti prelungi garantia de la 3 la 10 ani cu doar vreo 16 EUR.

| angeloecelmaitaredinparcare explică (pentru KodrutZ):

Pai un i7 4790k si 16gb ram si mai imi trebuie placa deci care e mai buna? http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/ sau http://www.pcgarage.ro/......-bit-hdmi/

| KodrutZ a răspuns (pentru angeloecelmaitaredinparcare):

Moment. Deci ai dat un purcoi de bani pe procesorul ala si te zgircesti la o placa video mid-range? Macar l-ai overclockat bine de tot sau ai luat k de sanchi? La procul ala merita sa ii dai macar un R9 280X sau un GTX 970...

| angeloecelmaitaredinparcare explică (pentru KodrutZ):

Gtx 660 oc sau 750 ti? sa stiu.

| KodrutZ a răspuns (pentru angeloecelmaitaredinparcare):

PM me pentru cupon de reducere la garaj. tongue

| KodrutZ a răspuns (pentru angeloecelmaitaredinparcare):

Ce sursa ai? Ce rezolutie la monitor? La asta nu ai raspuns. GTX 750 Ti, o sa aiba suport cu drivere timp mai indelungat si cum ziceam, diferenta de performanta e mica, dar cea de consum/caldura generata e mare.

| angeloecelmaitaredinparcare explică:

Apropo sa imi raspundeti numai daca va pricepeti si stiti ce ziceti

| Roby005 a răspuns:

Daca vrei sa iti mearga multe jocuri noi aparute la rezolutii maxime iti recomand o placa video de 4 GB nu te va "trada" sau un pc ca asta : http://www.alienware.com/Landings/desktops.aspx alegeti unul oarecare... nu conteaza toate sunt FOARTE BUNE. dar din placile video de la care ai trimis tu link-urile iti recomand link-ul 2.