| anonim_4396 a întrebat:

Care din urmatoarele aplicatii le pot dezactiva total, fara sa afecteze nimic si nicio alta aplicatie, dintre: Google Play services, Google Search, Google Text-to-speech, Google +, Samsung Apps?! Sau carora dintre ele le pot dezinstala doar updates-urile si care trebuie sa ramana? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Samsung Apps; Google+, Ar merge si Google Search. O sa apara probleme la Google text-to-speach. Play services nu il dezinstala/dezactiva!

6 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Poti sa faci root.

| HustlerM a răspuns (pentru LTAA):

Ce este acela root? (Abia acum mi-am cumparat un smarthpone si incep sa ma obisnuiesc)

| LTAA a răspuns (pentru HustlerM):

Adica sa pui pe el SO Android pur (cum este Android pe Nexus, fara modificari facute de producator), dar trebuie sa ai atentie si experienta, daca nu l-ai facut bine si telefonul nu mai porneste, pa-pa garantie.

| HustlerM a răspuns (pentru LTAA):

Pfuuuuu. Prea complicat si nu ma stiu cu gagedt-urile. Mersi mult oricum. Acum am mai adaugat ceva la cultura mea generala laughing

| LTAA a răspuns (pentru HustlerM):

Bafta!