PsihoSex
| PsihoSex a întrebat:

Salut! Care e mai brici la IT si-mi spune cum sa depistez si sa inchid Radio Guerrilla, care, dechis mai devreme, acum nu il mai gasesc in bara ca sa il inchid! - si ma agaseaza la culme, fiindca merge ceva house extrem de nervant, si nu pot asculat altceva!

In device task manager NU apare playerul, ca l-as fi inchis de acolo!

Multumesc frumos!

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Daca nu il ascultai in player probabil sa fi ramas blocat un proces al browserului si player-ul sa fie acolo.Incearca sa inchizi browserul din task manager cu End Process Tree si sa vezi daca se mai aude.

| JustCosmin a răspuns:

E posibil ca radioul sa-ti ruleze de pe o pagina web. Inchide browser-ul si vezi daca se mai aude.
Daca nu, un restart la PC rezolva problema.

| RB26DETT a răspuns:

Intra in task manager la processes si unde ai deschis tu radio guerrilla(pe ce browser) click pe randul acela unde scrie mozilla firefox sau iexplorer sau altceva ce folosesti tu ca browser si apasa kill proces

PsihoSex
| PsihoSex explică:

Sunt deschise mai multe pagini cu Mozilla, si daca inchid una, se inchid toate! - DAR repet, nu apare in task manager! soi tot canta! - daca dau restart, cum sa cred ca se rezolva, cand i-am dat "pauzaa" taind power, cand am plecat?! - apoi dau restaureaza, si se deschid iar toate paginile! Multumesc!

| Purec a răspuns:

Hmm. Pai nu e chiar asa de dificil. In primul rand iti trebuie anumite programe. Cauta pe google Xspider, si dupa ce il downlaod-ezi instaleaza-l. Apoi ia si un port scaner de pe net ( sunt cu sutele) scaneaza ip-ul care il doresti ( daca nu stii cum sa aflii ip-ul dai mesaj si iti explic) apoi discutam pe privat si iti dau eu tot ce e necesar sa il opresti. Astept mesaj privat de la tine. bafta