| Deejay9051 a întrebat:

Salut, care e mai bun pentru jocuri dintre aceste doua calculatoare :

http://www.emag.ro/......EGHRKBBBM/

http://www.emag.ro/......EC1FKBBBM/

4 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Nici unul din cele doua sisteme nu este dedicat jocurilor. Sunt calculatoare office. La pretul de 1000 lei nu gasesti calculator gata configurat care sa fie bun pentru jocuri. Daca iti faci tu o configuratie care sa sara putin peste pretul de 1500 Lei, poti spune ca gasesti ceva pe care sa joci jocuri cat de cat la setari acceptabile. Acum depinde si cam ce jocuri preferi si cam ce preferinte la setari ai (low, medium, high, ultra).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ar fi dintre astea doua as merge pe al doilea

| BencheaAdelin a răspuns:

Grafica DirectX11 de inalta perfomanta, capabila sa ofere gaming 1080p pentru un nivel de detaliu apropiat de realitate; am si eu si nu am cine stie ce de computer.il recomand pe prima deoarece trebuie sa te uiti la placa de baza si video

| Deejay9051 explică:

Nu vreau sa joc ceva mare si daca ar fi sa joc as juca cu setarile la low sa mearga perfect, gta 4, nfs run la low cred.