| alexpr2000 a întrebat:

Salut care este cel mai bun antivirus pentru malware si virusi?

Răspuns Câştigător
| YahooMess1 a răspuns:

După mine cel mai bun este Karspersky dacă nu vrei fişiere de genul keylogger, backdoored. Dacă vrei ceva vree îţi recomand Bitdefender Free edition 2013.
30 de zile este gratis, dar dupăia te înregistrezi fără să dai niciun ban şi îl ai toată vaiata. happy

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cel mai bun program antivirus este Bitdefender, a fost declarat cel mai bun pe anul 2012.
Daca nu vrei sau nu-l poti cumpara iţi recomand să încerci cu 3 programe gratuite: antivirusul avast! 8 free, Malwarebytes’ Anti-Malware şi un firewall Comodo Firewall. Împreună sunt la fel de bune ca un program antivirus cu licenţă şi n-ai treabă cu activarea. Pe toate le poţi descarca de pe site-urile oficiale.

| DDCC a răspuns:

Salut!
Uite un top: http://anti-virus-software-review.toptenreviews.com/

Îl consider ca cel mai bun pe Kaspersky, dar trebuie să ai un PC bun, adică destulă memorie RAM șo procesor ca să nu "încurce" celelalte programe (mă refer la scanare).
Avast este excelent.
Apoi, pe lângă, un utilitar de dezinfecție cum ar fi Malwarebytes.

| thewomaninwhite a răspuns:

McAffee/avast

| DiamantulAuriu a răspuns:

Cel mai bun antivirus gratis din puncul meu de vedere este avira

| Radu1015 a răspuns:

Salut. Eu iti recomand Avast Free Antivirus. Eu il am de 2 ani si nu m-a dezamagit. Salut!

| SkrillexForever a răspuns:

Cel mai bun e BitDefender
dupa care urmeaza Kaspersky
Si dupa vine Avast
(cam asta e topul meu )
pe toate le-am incercat
Bitdefender pe mine nu ma prea lasa sa descarc nimic si cam nu puteam sa fac nimic
Numa avastu ma mai lasa
Dar Cel mai bun antivirus dupa mine este
NoneAntivirus laughing
Te lasa sa faci orice
nu detecteaza nici un virus