| BodoGenn a întrebat:

Salut,care este diferenta dintre android 4.4.2 si 4.2.2? dau fundoi!

Răspuns Câştigător
| Vvistula a răspuns:

4.4.2 e kit cat si iti ofera mai multe facilitati, versiuni mai noi ale aplicatiilor, este o platforma mai simpla si cu multe imbunatatiri, diferenta o poti observa atunci cand ai doua telefoane fiecare cu cate o versiune din cele doua, 4.2.2 jelly bean are mai multe restrictii fata de kitkat

4 răspunsuri:
| Dennisz a răspuns:

Singura diferenta este ca 4.4.2 ruleaza mult mai usor si mai practic decat 4.2.2.
In rest, infatisarea mai nou este stabilita sau prestabilita de catre fiecare producator in parte.

| Vvistula a răspuns (pentru Dennisz):

Nu ruleza mai usor pe un telefon care a avut 4.2.2 deoarece necesita mai multe resurse.

| Dennisz a răspuns (pentru Vvistula):

Este vorba de diferenta dintre cele 2 sisteme de operare, nu si de telefoanele in cauza, pe care ruleaza.
Automat pe un telefon prestabilit cu 4.2.2 va lucra mai greu un 4.4.2.
Cheers!

| BodoGenn explică:

Va multumesc frumos!