| mrsaxobeat13 a întrebat:

Care este diferenta dintre C# si Visual Basic si in ce limbaj se lucreaza in Microsoft Visual Studio. Poti face si alte programe cu C++ in afara de cele ce se deschid in consola? Multumesc anticipat! +Funda

Răspuns Câştigător
| CinevaNou a răspuns:

In Microsoft visual studio poti lucra in oricare din c/c++, c#, visual basic.
Diferenta e ca sunt limbaje diferitelaughing fiecare e cu scopul lui.
Poti face si programe in c++ in afara de cele ce se deschid in consola, altfel nu mai exista firefox, chrome, yahoo mesenger si altele. Dar c++ cu mfc e foarte greu pentru cineva care nu stie nici diferenta intre limbaje. Asa ca iti recomand sa incepi cu c#, cauti tutoriale pe youtube sau pe net. Asta daca vrei ferestre cu butoane si ai invatat la liceu ceva c++.