| RăzvanSTO a întrebat:

Care este diferenta dintre un monitor de 60hz, 75hz, 144hz? Am un monitor de 60hz si vreau sa-mi achizitionez un sistem care are geforce gtx 1050 ti 4gb si vreau sa stiu daca imi va afecta intr-un fel fpsurile. Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ochiul uman nu va face diferență (majoră) intre o succesiune de 60 sau 144 cadre pe secundă reproduse de un monitor bun (timp scurt de răspuns).

| ThePGR a răspuns:

Multa lume spune ca se simte diferenta intre 60 hz si 144hz. Sunt multe clipuri si pe YT. Alegerea iti apartine, adica daca vrei sa dai banii pe un monitor de 144. Dar daca in jocuri nu ai peste 144 fps, cam degeaba. Iar 1050 ti normal ca iti va imbunatati performanta in jocuri. De asemenea poti urmari benchmark uri pe YT cu 1050 ti