| appaling a întrebat:

Salut, cat tine un ups cu acumulator de 12v 23Ah la un consumator (pompa electrica de circulatie ) de 7w 230v?

Răspuns Câştigător
| KovacsB a răspuns:

Se inmulteste capacitatea acumulatorului cu tensiunea lui si afli energia disponibila in cazul tau 12X23=276Wh
Daca afiseaza consum de 7 se imparte la 7 si afli orele in jur de 40
Initial ai zis pompa de caldura care inseamna altceva.

4 răspunsuri:
| KovacsB a răspuns:

Bre nu intelegi ca nu exista pompa de de caldura de 7W?
Poate 7kw.Si tine max 2 minute, rahatul ala de baterie.
Iar cea mai prapadita pompa de circulatie are 160W.

| appaling explică (pentru KovacsB):

Https://www.dioda.ro/......47541.html
asta este pompa pe care o folosesc, si afiseaza 7w

| KovacsB a răspuns (pentru appaling):

Are 45W maxima dupa spusele lor, acumulatorul nu trebuie descarcat complet deci o sa tina undeva la 4 ore functionare continua, dar niciodata nu functioneaza permanent, are plecari si opriri dese

| appaling explică (pentru KovacsB):

Da, am gresit prima data

| KovacsB a răspuns (pentru appaling):

Se inmulteste capacitatea acumulatorului cu tensiunea lui si afli energia disponibila in cazul tau 12X23=276Wh
Daca afiseaza consum de 7 se imparte la 7 si afli orele in jur de 40
Initial ai zis pompa de caldura care inseamna altceva.