| shadow2002 a întrebat:

Cat valoreaza calculatorul meu si monitorul? Multumesc pentru ajutor big grin
Specificatii:
-Processor Intel(R) Core(TM) i3 CPU 540 @ 3. 07GHz
-Video Card NVIDIA GeForce GTX 750 Ti
-RAM 4.0 GB
-monitor : BenQ gl2460

7 răspunsuri:
| andreighinea a răspuns:

Depinde ce tip de ram este + ar trebui sa zici si placa de baza + daca ai cooler si ala valoreza
Ai putea sa-ti iei programul speccy pentru ca sa te uiti mai exact la toate componentele. Scrii speccy pe google si dai pe primul link... il instalezi si dupa aceea ti-as putea zice cam cat valoreaza

Bula
| Bula a răspuns:

Din punct de vedere contabil, dupa 3 ani se amortizeaza complet, va avea valoare 0 lei (daca nu se re-evalueaza).
Tot dupa atata timp, pe piata libera poti primi cca o treime din pretul original.

| CPAElites a răspuns:

~950 lei

| CPAElites a răspuns:

Am un PC asemanator...si daca l-as vinde fara monitor as cere ~600 lei
Quad Core q9505
GTX 750 TI
4 GB Ram
HDD 1TB
Sursa Segotep 500w ( e o pocnitoare, am dat 120 lei pe ea )

| Andreikjjsef0011 a răspuns:

Daca ar fi sa ne luam dupa Ram, placa video si procesor, avand in vedere ca e second-hand, as putea spune in jur de 900 de lei

| danutzu96 a răspuns:

Nu sari de 1000 de lei. Totusi, eu zic sa vinzi doar unitatea.

| shadow2002 explică (pentru andreighinea):

Placa de baza MSI H55M-E23(MS-7636), ramii sunt ddr3, hdd de 465 gb.