| Kampion a întrebat:

Cateodata mi-se inchide placa de retea spontan, apare un x rosu la icoana cu wireless-ul, trebuie sa ii dau restart ca sa isi revina.
Ce sa fac? ma enerveaza rau de tot

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Cred ca este de la router. Si eu cand foloseam telefonul pe wireless, daca ramaneam pe o pagina mai mult de 2-3 minute, se bloca pur si simplu -imi spunea ca nu am net. Am testat routerul si cu un laptop si aceeasi problema am avut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e de la placa ci de la dictribuitorul de internet.Cand are caderi de semnal sau daca ai depasit limita de trafic care ti-au dat-o, intrerup ei internetul pe o secunda, doua atat cat sa iti iasa tie din conexiune. De regula poti scoate wirellesul din priza si apoi il bagi din nou dupa cateva secunda.Casa nu mai dai restart, inchizi si conexiunea de langa ceas si pornesti din nou.Laptopul sau pc-ul tau nu are nimic.Doar sa fie prea vechi si uzat ca sa nu mai traga bine.