| Tudor01 a întrebat:

Ce inseamna ca un MacBook pro se vinde doar pentru piese?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Chiar nu știu ce iti este neclar si cum sa iti explic mai clar de atat.

| Bizon95 a răspuns:

Inseamna cel mai probabil ca are unul din doua:
-un defect la o anumita componenta pe care nu merita sa o repare, asa ca il vinde pe piese
-sau e incuiat pe iCloud si "nu se mai stie parola" (ghilimoacele reprezinta faptul ca ai cel putin 50% sanse ca respectivul laptop sa fie furat), lucru pentru care ar trebui schimbata toata placa de baza (iar, nu merita)

| Furnicuta000 a răspuns:

Inseamna ca nu il poti folosi ca un MacBook si singura modalitate prin care poate fi folosit e sa fie dezmembrat si piesele folosite pentru alte MacBook-uri.

| Danut2017vasile1989Andrei a răspuns:

Un mackbook se vinde doar pentru piese atunci când el este stricat şi nu mai ai ce face cu el.