| CreEppY a întrebat:

Salut, ce microfon de birou si niste casti in ear sau nu neaparat, de gaming pana in 100 de lei totalul stiti? Multumesc!

10 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pe ce te axezi mai mult, pe calitatea sunetului sau pe microfon. http://bit.ly/13bE0UW
Daca vrei ceva de o calitate mai buna, ar cam trebui sa stii, costa ceva mai mult:D

| CreEppY explică (pentru sltlp):

Sunt bune astea sau poti gasi si altele cu o calitate mai buna si putin peste 100 de lei, in special pentru gaming.

| CreEppY explică (pentru sltlp):

A da, plus ca microfonul as vrea sa fie usb.

| sltlp a răspuns (pentru CreEppY):

O mica problema, microfoane pe usb nu se prea gasesc. Sa stii ca, castile in ear nu sunt cele mai grozave pentru gaming. Ma rog, uite alte casti, cu un sunet mai bun, dar mai scumpe: http://bit.ly/12Olu1R

| CreEppY explică (pentru sltlp):

Pai na, daca nu sunt cele mai bune se poate si ceva pe urechi.

| sltlp a răspuns (pentru CreEppY):

Http://bit.ly/11ODSwv
Pentru cele natec, ai nevoie de o placa de sunet mai serioasa(au sunet 5.1).

| CreEppY explică (pentru sltlp):

Si inca ceva, daca imi iau un adaptor audio si acolo sa conectez castile si microfonul care nu sunt usb iar dupa sa bag adaptorul in laptop ad putea sa si virbesc prin microfon si sa aud cu castile?

| sltlp a răspuns (pentru CreEppY):

Te complici prea mult. Mai putine adaptoare si astfel de minuni.

| CreEppY explică (pentru sltlp):

Pai faza e ca in laptop am doar un jack si nu le pot conecta pe amandoua...

| sltlp a răspuns (pentru CreEppY):

Cam rau. Atunci nu ai de ales. Ia o placa de sunet pe usb, dar nu prea scumpa.