| Nuvr a întrebat:

Salut, Ce parere aveti despre placile video rx 460? 2gb/4gb/
si care model nu are probleme cu drivele sau probleme in jocuri, este mai eficient cel cu 2 ventilatoare la partea de racire...?

6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Meh, nu merita. Asteapta alea noi sau mergi pe NVIDIA in gama asta de pret. Bine, plus citiva lei. 1050 Ti e brici. Legat de modele... daca nu ai de gind sa rupi stilul cu OC-ul, ia cel mai ieftin model cu 3 ani garantie si cu asta basta. Eu am avut un HD 4770 de la Sapphire cu 2 ani garantie si a mers de a rupt cu OC maxim permis de Catalyst timp de vreo 4 ani.

| Cyrano a răspuns:

Alege Nvidia

| Nuvr explică:

Sa merg spre 1050 2gb? ma gandesc ca pe viitor o sa fie la jocuri minim 2gb? si sa ma tina cel mult 3-4 ani happy

| AndreiM77 a răspuns:

Sunt destul de bune, adica raportul calitate pret este echilbrat.
Eu iti recomand varianta de 4 gb, daca mai ai rabdare si mai strangi niste banuti, poti merge pe rx470 de 8gb sau... rx480 cu 8gb. Ideea este ca preturile au scazut destul de mult la ambele modele.

| Mandeliu a răspuns:

Placa video de buget, mai slaba decat 1050, dar decenta.Recomand o varianta de 4GB, dar cum variantele de 4GB de la nVidia((1050 Ti)), momentan nu prea isi are rostul pe piata.Cat despre racire stiu ca ruleaza ok, nu conteaza racirea asa de mult deoarece toate sunt decente, nu vei avea probleme.

Succeswinking

| Jipa95 a răspuns:

Rx 460/gtx 1050 sunt destinate pentru jocuri de tip moba. Daca vrei o placa video ce-ti poate rula 2-3 ani de acum incolo toate titlurile aparute, un rx 470 o sa-si faca treaba de minune. In comparatie cu modelul 1050Ti de la nVIDIA scoate cu pana la 15-20fps in majoritatea titlurilor.