| Alexandru41 a întrebat:

Salut ce placa video imi recomandati, sa fie pana in 900 lei si sa fie ddr5 una buna, eu pana acum am gasit o placa video Gigabyte Nvidia GTX 660 Ti.
Am un procesor AMD FX 4100

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu stiu unde ai gasit tu 660ti la 900 lei...
Oricum, orice palca video de epste 500-600 lei o sa fie limtiata de acel procesor, deoarece fx4100 e un cpu Bulldozer aka faildozer(e depasit de procesoare dual-core Intel de 200 lei).

| Me2 a răspuns:

Procesorul acela e FAILDOZER, e depasit de procesoarele dual core de la Intel de 250 lei, asa ca nu iti recomand sa pui o paca video foarte performanta, in 900 lei...un gtx 660
http://www.pcgarage.ro/......-bit-hdmi/

Pe viitor sa schimbi procul, un 8320 ar fi ok

| Garsonfane1979 a răspuns:

No limit ti-a dat o placa video foarte buna si aici o poti gasi si cu un joc cadou in valoare de 149ron http://bit.ly/1ayVehw

| Alexandru41 explică (pentru Garsonfane1979):

Sper pe viitor sa schimb si procesorul, am vazut si eu aceea placa video cu joc cadou si ma gandeam sa o cumpar