| xGamerZ212 a întrebat:

Salut,ce placa video pot pune pe langa un i5 530?
Ceva sa nu faca bottleneck.Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Depinde si de rezolutie, si oricum ai tu pe acolo memoria sau hardul ca bottleneck. Un GTX 750 Ti ar fi numa' bun. Si un GTX 960, daca gasesti la pret acceptabil. Fara mizerii pe 64 de biti low-end, vai de steaua lor.

| Brizbriz a răspuns:

Ce procesor e ala?
google nu a auzit de el, ci doar de i3 530 sau i2 520 care e de mobile, nu de desktop

| Mihai0101 a răspuns:

I5 530 nu exista un asemenea model!

| xGamerZ212 explică:

570, greșeala mea

| Andrei0003 a răspuns:

Nvidia GT 1030/ Radeon RX 550

| MihaiZXCB a răspuns:

Pune modelul corect de procesor uitate cu cpu-z sau dxdiag in run si spune exact ce model i5 530 nu exista!