| Kiduuxz a întrebat:

Ce sa aleg intre S8 si S8+?
Vreau sa reziste bateria cel putin o zi.
Daca se poate, as dori niste explicatii ample. Multumesc!

FUNDA.

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Diferenta nu este doar marimea ecranului.
Bateria este de 3500 la S8+ si la S8 este de 3000 mAH.
Este normal sa fie baterie mai mare pentru ca ecranul este mai mare si consuma mai mult. Insa la teste pe Youtube de baterie, s8+ are mai multa autonomie.
Eu detin un S8+ cam de 2 luni si sincer sa fiu sunt multumit. (inainte aveam s6 edge, il incarcam de 3 ori pe zi. Pe asta il incarc cam odata pe zi si seara inainte sa ma culc il las la incarcat).
Depinde cat de mult il folosesti.
Explicatii "ample" gasesti pe google prin diferite review-uri. Nu stau sa iti scriu un roman ceea ce poti afla tu in 2-3 secunde.
Succes!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

S9

| asdf2kpower a răspuns:

Diferența dintre S8 și S8+ e strict legată de dimensiunea telefonului.

| Alesssssssia2000 a răspuns:

S8 plus
Diferența este mărimea ecranului.

| Începătorul988 a răspuns:

Ti-ai raspuns singur la intrebare. S8+.