| RaduGavrila a întrebat:

Cum fac sa imi reziste bateria la laptop mai mult? FUndaa!

Răspuns Câştigător
| IonutGaby a răspuns:

Salut! Cand este acasa scoti bateria din laptop si introduci acumulatorul in Laptop, asa este bine sa faci. Apoi iei un program de aici http://batterylifeextender.software.informer.com
Sau pur si simplu faci ca lumina de la laptop sa fie mai mica.

6 răspunsuri:
| Lisa01 a răspuns:

Cea mai buna metoda si binenteles e si cea clasica sa lasi bateria sa se descarce complet inainte sa o pui din nou la priza. Oricum durata de viata a unei baterii e de 2-3 ani.Bafta

| shannygelu a răspuns:

Avand grija ca atunci cand e noua sa o incarci atat cat iti indica ca e incarcata si apoi sa stai pe baterie nu sa o folosesti incarcata si bagata la current ca ai scurtezi durata de viata

| denyemy a răspuns:

Daca deja nu mai tine, inseamna ca trebuie alta, oricum la 2 ani bateriile cedeaza.

| andrewdica9 a răspuns:

Este un program implicit. energy managenent care dai la setari la baterie : battery life ==>high
depinde de marca de laptop