| NaVi324 a întrebat:

Ce sistem de operare imi recomandati pentru un calculator casnic?
FUNDA!

3 răspunsuri:
| Chamberlin a răspuns:

N-am mai auzit de calculator casnic, poate vrei sa spui calculator personal, iti recomand Windows XP

| alinaalin955 a răspuns:

Ce inseamna calculator casnic?
Eu sunt cu jocurile, deci trebuie sa folosesc Windows 7 sau 8, unele jocuri noi nu ruleaza sub XP.Bineinteles folosesc un sistem de operare pe 64 biti, cele pe 32 nu vad mai mult de 4 GB RAM, de fapt nici macar 4.
Sistemele de operare Windows 7 si 8 sunt si mai bune decat XP.
Ai un calculator bunisor pui Windows 7 sau 8.Eu de cateva zile am bagat 8.1 si deocamdata sunt foarte multumit.
Ai un PC slabut pui Windows xp.

| Hatze9000 a răspuns:

Depinde ce calculator ai. Pentru cele mai vechi poti pune Windows Xp iar pe cel mai nou Vista sau 7