| anonim_4396 a întrebat:

Salut cine stie din ce cauza bateria la laptopu meu incarca doar pana la jumate...adica aia e plina si scrie97%da doar 40 min ma tine oare de ce.Il am de doi ani si il incarcam ca pe un telefon, cand se incarca il scoteam din priza.Ce sa ii fac fundita si voturi.Am Acer extensa 5235

Răspuns Câştigător
| JustCosmin a răspuns:

Cea mai mare greseala ai facut. Ai facut foarte multe cicluri de incarcare si e si normal sa nu mai tina bateria asa mult. La telefon e la fel, dupa o anumita perioada, bateria nu mai tine ca prima data. Sa zici merci ca mai tine 40 de minute. La alte modele dupa 2 ani nu tine nici 30 de minute. Data viitoare sa nu mai tii bateria in laptop cand stai in casa. E de preferat sa-l tii pe curent si sa pui bateria doar atunci cand e necesar (intr-o deplasare ceva).

2 răspunsuri:
| Rotaru_Laurentiu_1990 a răspuns:

Daca il ai de 2 ani bateria s -a uzzat si cand il incarci scoatei bateria si las-o deoparte daca este in priza daca vrei sa il incarci lasa-l sa se incarce si numai umbla pe el (funda?)

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bateria a ajuns la limita duratei de functionare si o sa trebuiasca sa-ti cumperi una noua. Numai bine!