| JaguarSType a întrebat:

Salut cine stie niste programe de marit performantele placii video? va rog sa-mi dati un link sa il descarc!

4 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

MSI afterburner
faci overclock
trebuie sa ai sursa buna sa nu crape

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut!
Nu exista programe pentru a mari performantele placii video, doar mici softuri care deblocheaza anumite setari!
De obicei performantele la maresti prin overclock, dar asa sacade durabilitatea placii si risti sa o arzi.
Pentru placi de la nVIDIA, poti folosi nVIDIA ntune!
Citeste bine=>http://www.nvidia.com/object/ntune_5.05.54.00.html tot ce faci, faci pe riscul tau!

| DJMikeGMC a răspuns:

Nu iti recomand deoarece overclick pe placa video e periculos eu am ars o placa astfel dar totusi programe bune : riva tuner

| gabyrazvan11 a răspuns:

Nu cred ca exista asa ceva...