| Andru_Alex_1998 a întrebat:

cine stie un program cu care sa aflu parolele de la wifi-ul vecinilor? am telefon cu wifi si vreau sa "imprumut" net.

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Decât să puști închisoare de la 2-7 ani sau amendă sau dacă ești minor atunci părinții tăi, mai bine vorbește cu unu din ei îi dai o bere și gata.Dar dacă ai net pe cablu poți să îți transformi PC-ul într-un rooter foarte ușor.Ai nevoie de un dongle USB și dacă folosești Windows 7 MyPublicWifi.Acest progrămel îți va transforma pc-ul într-un rooter virtual.De asemenea funcționează și pe Debian GNU Linux(tested cu un live cd că eu folosesc un derivat propriu din Ubuntu Natty și și pe ăsta funcționează precis), dar procedeul este diferit.Pe Xp în schimb nu se poate face acest lucru.Investiția ar fi de cel mult 70 de ron; sau dacă ai bani poți lua un rooter care costă între 100-500 ron, depinde de tip, marcă calitate etc.Succes și hai ca să nu fiu rău Blacktrak Linux, dar e ilegal să pătrunzi într-un mod neautorizat într-un sistem informatic, adică să spargi o rețea wifi parolată. Oricum vei fi prins de proprietar că în rooter-ul lui vei fi înregiostrat cu mac-ul plăcii de rețea; deci...

| trolololo a răspuns:

Nu poți afla parolele. Nu mai crede orice articol de 2 bani de pe net de pe asa zise site-uri de "hack-ing". Decat cu Backtrack Linux dar e destul de complicat și nu reușește tot timpul.