| EuDoarEud a întrebat:

Contul meu de Instagram are un virus sau ceva. Îmi apare că am dat like-uri unor persoane de care nu am auzit niciodată și nu am observat până nu m-a blocat Instagram-ul pentru că am abuzat de funcția "like".
Știți vreo rezolvare sau îmi rămâne doar să îmi șterg contul?

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Contul nu are cum sa ia el "virus", doar tu poti lua un fel de "virus", pe cont. Daca mai ai acces la cont uita-te la aplicatiile conectate; cel mai probabil ai dat acces unei aplicatii si aceasta da like-uri in numele tau.

| REMiXDJ a răspuns:

Du-te in setari in pagina ta de pe INSTAGRAM si la setari bifeaza sa accepti prietenie numai de la cunoscuti - de la cei straini vei avea mesaj de accept sau nu - tu o sa dai accept manual, si apoi toate casutele unde apare ca vrei sa primesti, sa dai accept, etc. sa nu fie pe automat - le poti dezactiva sau pune in LOOK.Instagram dupa un timp deblocheaza contul aprox. 1 luna, daca dupa o luna nu este deblocat incearca schimbarea parolei si daca merge ai contul activ din nou, daca nu, da-i la dracu, fa alt cont si fii oleaca mai atent la ce setezi cu bifa in pagina noului cont.Asta este valabil si la rahatul de Facebook. Oricum, eu am renuntat demult la aceste 2 bullshit-uri numite Instagram si Facebook.

| EuDoarEud explică:

Update: aveam o aplicatie ca sa vad cine imi da unfollow, si de fapt avea si un virus care dadea like uri aleatorii