| Manciu_Emil_1976 a întrebat:

Cu ce s-ar putea asigura căldură unei pisici în nopțile foarte friguroase, deoarece nu avem voie să lăsăm nimic în priză după terminarea programului? Ceva alimentat la powerbank 5v, sau acumulator 12v și să funcțiloneze 8- 10 ore? Ce-am găsit noi pe web necesită un powerbank pentru consum mare și depășim bugetul de 100 Lei. Ziua folosim o instalație de pom(220v) cu beculețe care emit și căldură, pusă în culcușul ei.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pisicile rezista si fara surse de caldura mai ales daca le faci un culcus din materiale care izoleaza

| Andreeush a răspuns:

Dar unde stă pisica mai exact?

| RoCkKiD a răspuns:

Casutele incalzite merg peste cei 100 de RON, la fel si cele neincalzite. Singura varianta e sa ii luati un culcus la 50-60 de lei. In interior nu o sa aiba probleme si daca nu o sa fie - multe grade o sa fie ok si afara daca il puneti intr-un loc ferit de vant. Daca va fi o iarna super grea trebuie sa o luati careva acasa.

| Nonolita a răspuns:

"nu avem voie să lăsăm nimic în priză după terminarea programului"
Asta inseamna ca pisica ramane undeva in interior? Daca are un culcus cu o pătură, carpe moi, nu are nevoie de caldura suplimentara.

| Capybaraîndepresie321 a răspuns:

Poți să îi pregătești pisicii un culcuș dintr-o păturică de bumbac și o cutie de carton, ele adoră cutiile, dar ai grijă să îndepărtezi scociul de pe cutie. Dacă vrei poți să îmi zici ce rasă este pisica ta ca să te pot ajuta mai mult