| HardCore7750 a întrebat:

Salut, cum fac rost de cel mai nou si bun driver pentru placa video sapphire radeon HD 7750 1 GB DDR5?

11 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx
1. desktop graphics
2. radeon hd series
3. radeon hd 7xxx
4. iti alegi sistemul de operare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut. Intrii aici: http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx.
Step 1: Select the type of system that you have: Desktop Graphics
Step 2: Select the product family your product belongs to: Radeon HD SERIES
Step 3: Select your product: Radeon HD 7XXX series PCIe
Step 4: Select the supported operating system that you have: Windowsul pe care vrei sa il instalezi si dai display. Downloadezi ultimul care este stabil si gata.
Faci asta pentru oricare placa video de la Amd Ati pe care o ai daca vrei sa cauti driver numai ca schimbi acolo.

| HardCore7750 explică (pentru anonim_4396):

Da, am facut cum ai zis, si mi-a dat mai multe rezultate: primul rezultat e: Catalyst Software Suite, al 2-lea Mai recent driver beta, 3. AMD Catalyst aplicații Profiluri
Care il descarc?
Si daca descarc cel mai nou driver pentru placa mea ce inbunatatiri aduce?

| anonim_4396 a răspuns (pentru HardCore7750):

Il iei pe cel de sus de obicei pentru ca este ultima versiune aparuta. Uita-te la release date si la revizion. Al 2 lea este beta.
Daca il descarci pe asta ai posibilitatea sa faci mai multe setari decat cu softul original de pe cd. In unele cazuri functioneaza mai bine cu softul vechi dar daca vezi ca este stabil il tii pe asta.

| HardCore7750 explică (pentru anonim_4396):

Ok, vreau sa bag alt driver pentru ca imi sacadeaza in gta 4 si pe low, oare daca il bag, mai sacadeaza?

| anonim_4396 a răspuns (pentru HardCore7750):

Este o sansa sa nu mai sacadeze. Dar ce alte componente mai are sistemul in afara de placa video? Placa video este capabila.
Ai fps drops sau se taraie el cand sunt multi oameni?
Cred ca dual core ar fi o problema si 2gb ram.
Daca ai windows pe 64 si nu ai macar 4gb ram schimba pe 32.

| HardCore7750 explică (pentru anonim_4396):

Am Intel pentium dual core G2020 2.9 Ghz si 4 gb ram

| Gheorghe_Alexandru_1997 a răspuns:

Driver Genius. sau intri pe siteul de la AMD. Eu am 7850 si nu a trebuit sa ii fac vreun update