| supremxxxoxo a întrebat:

Cum faci un cd video ca sa mearga pe dvd. Am un CD si vreau sa bag videoclipuri pe el ca sa mearga pe dvd player, ce selectez la nero ca sa il fac? FUNDA VOT

Răspuns Câştigător
| RoyDupuis a răspuns:

Pai depinde ce format video recunoaste dvd player-ul tau!
daca videoclipurile sunt avi, wmv etc. si dvd player-ul le recunoaste, le poti trage cu DVD Data "make data dvd".
daca-l vrei in format standard, trebuie mai intai convertite intr-un program in format dvd video pal (video_ts, mpeg-2 sau vob) si abia apoi in Nero -> Nero Express -> DVD-Video Files.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici ai o alta varianta, nu cu Nero, dar e interesanta... daca ar si avea rezultatul dorit... am sa incerc si eu asa! :)
http://www.youtube.com/watch?v=r7FP5PceLt4