| Claudelu_6992 a întrebat:

Vreau sa fac scriu un DVD cu niste filmulete in format.avi
DVD-ul respectiv vreau sa il rulez intr-un DVD player. Daca in Nero selectez "make data DVD" va functiona pe DVD player?(Daca nu, ce ar trebui sa selectez) Funda of course!winking

Răspuns Câştigător
| nutepriveste21 a răspuns:

Va functiona desigur, in sensul ca dvd-ul va fi recunoscut de player dar filmele incluse pe acesta vor rula numai daca dvd-playerul contine codecurile cu care s-a facut compresia filmelor respective.

1 răspuns:
| AgathaRo a răspuns:

Make data DVD, oricum dvd-ul are optiune de autoplay si incarca automat fisierele care urmeaza sa fie redate.