| iulyiuly a întrebat:

Cum functioneaza tastatura fara fir (wireless), adica merge chiar daca nu as avea internet? (Daca raspunsul este nu,atunci cum merge, si prin ce?)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tastaturile wireless, precum și mousi wireless au un "obiect "asemănător unui stick, cu intrare USB, ce se intruduce în pc /laptop. Tehnologia de transmitere este de tip wireless, de aceea se numește tastatura wireless. Nu ai nevoie de acces la internet pentru a funcționa, semnalul de tip wireless pe care il transmite mouse-ul fiind citit doar de "obiectul" aflat în pc/laptop. Sper ca ai înțeles 'în mare' modul de funcționare happy