| Raul141 a întrebat:

Cum imi pot da seama daca o placa video sau ramii sau procesorul se potrivesc unei placi de baze? Sau trebuie macar sa se potriveasca? Vreau sa imi fac un nou pc pentru gaming asa cam la 15 mil. imi puteti sugera ceva componente? Si se poate face o configuratie la banii astia asa incat sa imi mearga crysis 2 decent?

Răspuns Câştigător
| BLKZ a răspuns:

Cere sfatul pe www.mygarage.ro, acolo sunt oameni care au habar de ceea ce spun, si-ti pot sugera cea mai buna configuratie in banii respectivi. Eu zic sa te feresti de depozite de calculatoare, Altex, Flamingo s.a.m.d, pentru. ca vei primi idei de-a dreptul cretine.

3 răspunsuri:
| angelo200 a răspuns:

Mai bine te duci la un magazin de calculatoare si ii zici domnului care este acolo sa iti faca un desktop pentru geming dar sa nu depaseasca 15 milioana
sau in general la jocuri conteaza mult placa video, iti poti lasa pc-ul cum e si cumperi o alta placa video

| SpecialistIT a răspuns:

Eu as lua asta: http://www.mediadot.ro/wishlist/27482/
De la Mediadot, magazin serios si cu preturi foarte-foarte mici.

Bafta!

| Alexnouazeci a răspuns:

L-ai configurat sau doar l-ai pus in priza si te astepti sa mearga? De la ce firma ai net?