| Chief a întrebat:

Cum pot afla ce sursa am, fara sa desfac calculatorul. Daca este vreo metoda sau vreo aplicație sa îmi spuneți. Mulțumesc!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fara sa desfaci calculatorul nu poti afla ce putere are sursa.
Sursa nu se poate interoga digital, deci nu poti afla cu nici un program ce putere are. nici macar modelul sau fabricantul.

| anonimg a răspuns:

Nu exista asa ceva, deoarece sursa este o componenta care nu are de-a face cu partea software; de aceea niciodata nu se poate face un program care sa-ti descopere sursa.
Daca unitatea nu este in garantie, se poate desface capacul din lateral si poti citi pe sursa cati watti are, acolo unde scrie "output" sau "max. output".
Daca este in garantie poti intreba despre sursa la magazinul de unde ai luat-o.

| Chief explică:

Stiu puterea, eu vreau denumirea sursei! happy