| MihaelaDart a întrebat:

Există vreo aplicație pentru a afla cine mă sună cu număr ascuns/private? Mulțumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| AnaBejenaru a răspuns:

Nu exista asa ceva.Toate aplicatiile care promit acest lucru sunt fake.

| Happy33 a răspuns:

Nu... ideea e ca poti sa inregistrezi vocea si te duci la politie.

| MihaelaDart explică (pentru Happy33):

De obicei eu nu răspund la cei care mă sună cu privat, eram curioasa daca cu astfel de aplicație poți să îi descoperi numărul său. Fac în așa fel cel care vrea să mă sună o poate facă și cu numărul vizibil. Nu-mi trebuie frecușuri la politie, că sa fac asta costa mult.

| Happy33 a răspuns (pentru MihaelaDart):

Da. Pai din pacate raspunsul este nu. Toate sunt fake-uri. Asta e... le poti ignora in continuare. Sunt farse facute de copii.

| MihaelaDart explică (pentru Happy33):

Sigur nu-s farse de copii, nu-i că în România. Nu o pot lua că o farsă, ci chestia e că nu mi se pare corect dacă vrei să vb cu cineva sa îți ascunzi numărul de telefon.

| Happy33 a răspuns (pentru MihaelaDart):

Esti tu sigura ca nu sunt farse? Ca singurul motiv pentru care cineva si.ar ascunde nr ar fi ca vrea sa te pacaleasca, ceva.

| MihaelaDart explică (pentru Happy33):

Sunt sigură.

| IdNo a răspuns:

Nu exista. Singurul loc de unde poti afla e de la retea sau de la politie si asta doar in cazul in care primesti amenintari serioase. Cel mai bine e sa blochezi privatele, asa am facut si eu.