| BITCorp a întrebat:

Cum pot elimina complet treaba cu virusul MountPoints2 definitiv, caci se regenereaza? Sau cum il pot evita?

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Simplu.
Nu folosi și descărca orice tip de soft de pe Torenze și FileLisete.De aici(adică sunt aceleași surse ilegale, ce conțin numai soft infectat cu viruși REALI, nu comerciali ce ți „vede" țeapa comercială pe nume antivirus)
Folosește un scaner open source cum e WachDog sau ClamWin
Dezinfectează-ți datele înnainte de a le copia pe medii de stocare date
și desigur, dacă nu-ți place să-ți pierzi viața jucându-te lasă-te de Windows.E o platformă comercială creată special pentru a rula aplicații comerciale, și desigur o mașină de făcut bani pentru Microsoft.nici de cum un sistem de operare de calitate.Un sistem de operare ce nu e comercial dă de pământ la toate punctele(viteză de lucru, securitate cibernetică, aplicații, și chiar și jocuri!) cu lăduatu de voi Windows.
Succes

| gelu1970 a răspuns:

Start/regedit/editor de registru/in ferestra a patra e o carpata cu numele
mountpoints2/clic si o elimini.
restartezi.

| JvKl a răspuns:

Reset windows