| Black13LoL a întrebat:

Salut, cum pot face ca Pc sa-mi citeasca toti Rami? Am un laptop cu 6GB dar citeste doar 2.5GB si chiar ma enerveaza chestia asta. Some help?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca ai sistemul de operare pe 32 de biti, acesta sesizeaza doar cca 3 GB memorie RAM. Daca instalezi unul pe 64 de biti o s-o sesizeze toata.

3 răspunsuri:
| AdrenalinTm a răspuns:

Dai clic dreapta si dai proprietati, sau cauti in bara de start la serch dxdiag si vezi pe cati biti e sistemul tau daca pe 32 de biti de aia daca e pe 64 biti
ai pus o placuta incompatibila cu cealalta

| BigG a răspuns:

Windows pe 64 de bits

| xr0sioRx a răspuns:

2,5 pentru ca ai placa video intregrata 500mb aia se duca la placa video, bagi windows pe 64 biti si o sa ai 5, 5gb.