| Paul260 a întrebat:

Am windows xp si nu imi citeste decat 2 g rami din 3 g din ce cauza si cum pot sa fac sa ii citeasca pe toti? dau fundita

5 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Pt ca windows-ul, are nevoie de multe resurse pentru a se mentine, si daca mai ai si teme, si nu stiu ce programe de infrumusetare a windows-ului de aia iti citeste atatwinking
Daca iti bagi vista, sa vezi ca-ti citeste si mai putin de 2

| username a răspuns:

Pentru cei care nu le au cu IT-ul sa se abtina. XP recunoaste 3 GB fara probleme, de fapt 3, 5 GB parca.
Vezi daca ai montat cum trebuie placutele ram, vezi daca sunt acelasi model, in BIOS iti recunoaste toate placutele?
Seteaza din BIOS aceeasi frecventa pentru fiecare placuta RAM.

| TrollHeart a răspuns:

Pai windows XP e vechi si urat ia asta! : http://tutoriale-pc.site50.net/? p=63 sau baga id edysor19 si te ajut!

| PcDoctor a răspuns:

Daca ai versiunea 32biti treci la versiunea 64 de biti siti va citi tot

| MaNu2002 a răspuns:

Iti trebuie windows 7 sau vista
FUNDOI :X