| alexandruuuuuuu000 a întrebat:

Cum pot obtine imagine pe tot ecranul la laptop cu o placa de captura Logilink VG 0005b? Mentionez ca imi apar 2 margine negre laterale si imaginea este patrata.

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Video format: NTSC: 720x480 @ 30 FPS; PAL: 720x576 @ 25 FPS
Daca te apropii de rezolutii similare, ar fi ok, si nu ti-ar mai aparea acele "margini negre laterale".

| alexandruuuuuuu000 explică (pentru CM7YRE):

Multumesc pentru raspuns, dar te rog sa-mi spui de unde as putea seta aceasta rezolutie? Am incercat din setarile progamului si nu reusesc.

| CM7YRE a răspuns (pentru alexandruuuuuuu000):

Rezolutia la laptop trebuie sa fie similara cu cea care este acolo, in functie de sistemul de operare windows 7/10, schimbi rezolutia laptopului si faci diverse teste. Nu stiu cum iti apare sau ce software e folosit (sau mai bine zis daca e folosit) cu placa aia de captura. Incearca toate rezolutiile posibile. Daca lasi un screenshot sau spui cu ce program lucrezi, ma ajuta sa te directionez.

| sierra1 a răspuns:

Mai umblă la rezoluții, una din ele va umple ecranul in mod sigur