| boss97 a întrebat:

Salut.Cum pot sa-mi fac laptop-ul mai performant?

7 răspunsuri:
| suffarstar a răspuns:

Cumperi rami daca ai sloturi libere si bagi programe de marire a performantei, stergi documente inutile, dezinstalezi programe nefolositoare, pui laptopul pe un suport improvizat (niste cuburi pentru a pastra un spatiu intre birou si laptop pentru ca aerul sa circule in voie pe dedesubt, macar 2 cm, se vede efectul).
Cam atat poti face.

| hp8510p a răspuns:

Poti sa maresti memoria ram(daca se poate), schimbi hardul cu unul cu 7200 RPM,bagi un ssd(daca mai ai loc), cumperi un cooler pad, baga windows vista, 7, 8

| Ravenborn a răspuns:

Cu mâna.

| r0bert98 a răspuns:

Pai poti incerca asa. Sati bagi CCleane si sa dai curatara la fisiere si la registre din cand in cand si cu Advanced SystemCare 6 PRO de la iobit. La mine unu merge si se vede cat de cat. Si nu instala programe multe proste si fara rost. Incearca si un defrag cu O&O defrag care este si cel mai bun in categoria aceasta. Bafta

| εяαℓυcαз a răspuns:

Depinde de windows si de computer.

| Diiisclosure a răspuns:

Arată-i sânii.

| asu99 a răspuns:

Nici cum