| Golomoz_Daniel_1998 a întrebat:

Cum pot schimba parola la un router daca nu mai stiu parola si id-ul pe care le introduceai cand scriai adresa pe browser? Pentru ca vreau sa ii schimb parola in una mai comoda si am uitat acele chestii. Daca ii dau reset din spate se schimba automat si parola si acel id sau?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Simplu: îi faci un reset și revine la setările din fabrică, și pe urmă îl setezi cum scrie în manualul de utilizare.

| Jakye a răspuns:

Salut,
"Daca ii dau reset din spate se schimba automat si parola si acel id sau?"
Da, dacă îi dai reset din spate parola va deveni cea implicită, care de obicei este "admin" sau "user".

| Frank51 a răspuns:

Trebuie sa resetezi router-ul. La majoritatea se face prin apasarea lunga a butonului reset. Dupa aceasta operatiune, user si parola devin admin si admin.

| Golomoz_Daniel_1998 explică (pentru Frank51):

Si imi poti da un tutorial de configurare sau cv? nu eu l-am configurat si mna