| KnowEverything a întrebat:

Salut, as vrea sa imi schimb parola la wi-fi, dar nu stiu cum. Stiu ca trebuie sa scriu IP la router la adresa oricarui browser, insa nu prea imi iese. Am un INFOSMART (al carui IP in mod normal este 192.168.1.1) insa nu prea functioneaza ceea ce am vazut pe net.

Răspuns Câştigător
| 2Low a răspuns:

Nu.Pentru ca in momentul in care faci configuratia router-ului iti trebuie neaparat acel cablu.happy

4 răspunsuri:
| 2Low a răspuns:

Salut!

In momentul in care ai cumparat router-ul ai primit si un cablu de retea.(cu mufele ca la cablul de internet).
Conecteaza un capat in router si unul in PC/Laptop unde in mod normal intra cablul de internet.
Apoi intra pe Internet Explorer si scrie din nou Ip-ul.
Ar trebui sa mearga.

| KnowEverything explică (pentru 2Low):

Deci de asta.Nu se putea fara cablu?

| itextrat a răspuns:

Daca vrei sa afli adresa ip locala a routerului, citeste asta: http://bit.ly/1WA3h8d

| KnowEverything explică:

Deci de asta. Nu se putea fara cablul, nu?

| 2Low a răspuns (pentru KnowEverything):

Nu.Pentru ca in momentul in care faci configuratia router-ului iti trebuie neaparat acel cablu.happy