| Razvan21112 a întrebat:

Salut,cum resetez si eu o tableta vonino imart pro daca nu stiu codul de acces si am incercat si acea metoda de a tine apasat pe power si volum jos si tot nu merge.Va rog am nevoie de ajutor

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Atentie! Repetarea intrebarii se considera spam si ti se poate bloca contul.

| Simpatic a răspuns (pentru Salontanul):

Corect, dar stiti de ce repeta de 2 ori toti userii noi prima lor intrebare pusa pe TPU? datorita regulii care nu da voie la afisarea intrebarii userilor noi pana acea intrebare nu indeplineste aceasta conditie: "Întrebările postate de utilizatorii noi vor fi iniţial vizibile numai autorilor lor şi utilizatorilor logaţi. Acestea vor putea fi accesate de toata lumea dupa ce vor fi vizualizate de minimum 20 de utilizatori logaţi, fără a fi raportate. Dacă întrebarea cumulează minimum două raportări, ea va fi respinsă de pe site şi va ajunge în atenţia administratorului site-ului."

este o regula care a adus doar haos pe TPU

am sesizat cu ceva timp in urma acest lucru adminei! insa se pare ca nu se pot lua masuri si sa se faca schimbari structurale, care ar insemna ca toata platforma sa fie refacuta de la zero!

| Korkodeln a răspuns:

Codul de acces e facut pentru scopul de facea dispozitivul nefolositor in caz de pierdere sau furt. Daca s-ar reseta usor ar insemna ca nu are nici o valoare si e degeaba.
Daca e obiectul tau legit, inseamna ca ai acte la el, caz in care te duci la service-ul autorizat si ei o pot reseta cu programele fabricantului. Sanse mari insa sa iti pierzi datele existente.

| ioandanutispas a răspuns:

Să o înapoiezi proprietarului