| Alfred0703 a întrebat:

Cum se numesc cablurile alea la care intr-o parte intra un cablu usb si pe cealalta parte iasa o mufa usb, ca un prelungitor.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Prelungitor usb?
Cablu usb cu 1 port usb mama, 1 port usb tata.
Depinde...

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Cabluri sau prelungitoare, sau cabluri prelungitor, asa cum ai triplustecher prelungitor pentru alimentare cu energie electrica. Daca intr-o parte este USB si in alta parte este alt tip de mufa, atunci este (cablu) adaptor USB - (HDMI, RCA, SCART, etc.), depinde cu ce tip de mufa face legatura.

| MihaelaDart a răspuns:

Cablu adaptor