| clausoacatu a întrebat:

Salut,daca am un procesor i5 6500 soket 1151 și îl pun pe placa de baza gigabyte h310m s2 va funcționa?

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Pare-se ca nu, sau o sa functioneze dar dubios. Nu e in lista de procesoare suportate, vezi aici - https://www.gigabyte.com/Motherboard/H310M-S2-rev-10/support#support-cpu

| SkyWaves1 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ce cooler ieftin ai sugera?

| SkyWaves1 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Intrebare gresita scuze

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru SkyWaves1):

Unul stock. happy Sau ceva la vreo 50 RON, ca doar nu overclockezi procesorul ala si nici nu e fierbinte de felul lui.

| SkyWaves1 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Pentru i5-9600 ar merge un cooler de la procesorul i3 gen 9 vechi? Are 800-1500 de rotatii.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru SkyWaves1):

Cum am zis mai devreme, NU CONTEAZA cate rotatii are daca scoti din context. Poate avea 800-1200 de rotatii si sa fie din cupru cu 8 heatpipe-uri si sistem de disipare super-bun, sau poate fi de 5000 rpm si o bucata amarita de aluminiu...