| alexandrunaj a întrebat:

Salut.Daca te bati cu cineva si aperi cu maina loviturile de pumni (gen apararea de la box) se poate sa iti strici ceasul? Daca se isca un scandal si eu am ceasul analog la mana se poate sa il stric?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ca sa fii sigur ca se sparge, foloseste un ciocan big grin

| CristianCRS a răspuns:

Da, probabilitatea sa iti avariezi ceasul este foarte mare (cel mai probabil o sa te alegi cu ecranul ceasului spart, chiar daca e un ceas scump si ecranul este safir, nu merita riscul ).
Asadar daca stii ca o sa te aflii in situatia descrisa de tine, mai bine nu purta un ceas la mana (daca tii la el), mai bine previi decat sa plangi apoi.